Samsung’un yeni tablet modeli Exynos 1280 ile geliyor

Samsung, yıl boyunca birçok model piyasaya sürdükten sonra, ekonomik Galaxy Tab A9’dan üst düzey Galaxy Tab S9 Ultra‘ya kadar çeşitli tabletler sunarak teknoloji dünyasını hareketlendirmeye devam ediyor. Güney Koreli teknoloji devi, piyasadaki yerini sağlamlaştırmak adına şimdi de orta segmentte konumlandırılabilecek yeni bir tablet üzerinde çalışıyor. Geekbench performans testinde ortaya çıkan bu yeni cihaz, Galaxy Tab A9 ve Galaxy Tab S9 FE serileri arasında bir yerde duracak. Resmi adı henüz kesinleşmese de, Galaxy Tab S9 Lite veya Galaxy Tab S8 Lite olabileceği konuşuluyor.

Model numarası SM-P620 olarak belirlenen bu tabletin, orta düzey Exynos 1280 yonga seti ile güçlendirilmesi bekleniyor. Bu 5nm teknolojisi ile üretilmiş yonga seti, iki yüksek performanslı CPU çekirdeği ve altı enerji verimli CPU çekirdeğinden oluşuyor. Geekbench testlerinde tablet, tek çekirdekli testlerde 930, çok çekirdekli testlerde ise 1,843 puan alarak dikkat çekiyor. Ayrıca 4GB RAM’e sahip olacağı ve en yeni Android 14 işletim sistemini kullanacağı belirtiliyor.

Samsung’un yeni tablet modeli Exynos 1280 ile geliyor

Yeni tabletin performansı, daha eski bir 6nm çipe sahip Galaxy Tab A9+’dan daha iyi olacağı tahmin ediliyor, ancak Galaxy Tab S9 FE‘nin gücüne erişemeyeceği öngörülüyor. Geekbench listesinde yer alması, bu tabletin 2024 sonuna kadar piyasaya sürülebileceğine işaret ediyor, ancak henüz kesin bir çıkış tarihi ya da resmi adı açıklanmadı. Dünya çapındaki teknoloji severlerin bu yeni ürünü piyasada görmek için biraz daha beklemesi gerekecek.

Bu arada, Samsung’un kısa süre önce piyasaya sürdüğü Galaxy S24 serisi de ön siparişe açıldı ve akıllı telefonlar 31 Ocak’ta mağazalarda yerini alacak. Galaxy S24 ve S24 Plus ile birlikte serinin en üst düzey modeli olan Galaxy S24 Ultra hakkındaki tüm detaylar da merakla bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir