Ekonomi ve siyaset gündemi – 14 Ekim 2023

1- TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Hindistan’da düzenlenen G20 Parlamento Başkanları Zirvesi (P20) kapsamında ikili temaslarda bulunacak.

2- Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Akademik Yıl Açılış Programı ve Fahri Doktora Tevdi Töreni ile Tuşba ve Edremit Belediyeleri Toplu Açılış Töreni’ne katılacak, AK Parti İl Başkanlığını ziyaret edecek.

Yılmaz, Kahramanmaraş EXPO açılışına iştirak edecek.

3- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şehit madenciler Mehmet Bulut ile Öner Yıldız’ın aileleri ile Amasra Belediyesini ziyaret edecek, Amasra’daki maden faciasının birinci yılı anma programına, Madenci Anma Mekanı ve Cumhuriyet Meydanı Düzenlemesi açılış törenleri ile Medeniyetler Korosu Anma Konseri’ne katılacak.

EKONOMİ FİNANS

1- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Bilişim Vadisi’nde düzenlenecek “Dünya Standartlar Günü Uluslararası Genç Profesyoneller Çalıştayı”na iştirak edecek.

2- Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Malatya Yoncalı Barajı’nı ziyaretinde basın açıklaması yapacak, Kahramanmaraş EXPO açılışına katılacak.

3- Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Konyalı Sanayici ve İşadamları Derneği (KONSİAD) ile istişare toplantısına iştirak edecek.

4- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ziyaretlerde bulunacak, PTT AŞ Yönetim ve Değerlendirme Toplantısı Kapanış Programı’na katılacak, Mersin-Adana-Osmaniye-Gaziantep Hızlı Tren Hattı Yenice ile Çukurova Havalimanı şantiyelerinde incelemede bulunup basın toplantısı yapacak.

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri ile ortak basın toplantısı düzenleyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir