Filistin’e destek yürüyüşünde vatandaşa yumrukla saldıran şahsın ifadesi ortaya çıktı

AA

Dün binlerce İstanbullu sabah namazından sonra Galata Köprüsü’ne akın etti.

Milli İrade Platformu tarafından dün düzenlenen ‘Şehitlerimize rahmet, Filistin’e Destek, İsrail’e Lanet’ yürüyüşünde bir saldırı yaşandı.

Filistin’e destek yürüyüşünden elinde Kelime-i Tevhid bayrağıyla dönen İsmail Aydemir’e, karşıdan gelen bir şahıs “Siz Arap sevicisiniz” diyerek yumruk attı.

İsmail Aydemir’i darbettiği gerekçesiyle tutuklanan şüpheli E.A’nın ifadesi ortaya çıktı.

“Türk bayrağı taşımasını beklerken Arapça yazılı bayrak taşıdı”

Savcılıktaki ifadesinde babasının emekli binbaşı olduğunu, kendisinin de milliyetçi duygularla yetiştirildiğini belirten E.A, şöyle devam etti;

Geçtiğimiz günlerde Suudi Arabistan tarafından ülkemizin kurucu liderinin fotoğrafı mesele edilerek ülkemiz aleyhine uygulama yapılması, geçtiğimiz günlerde yaşanan terör saldırıları sonucunda 12 askerimizin şehit edilmesinden sonra ben de Türk vatandaşından Türk bayrağı taşımasını beklerken karşımdan gelen yeşil, üzeri Arapça yazılı bayrak taşıyan şahsa hitaben, ‘Sen Türk vatandaşı değil misin? Hassas zamanlardayız.’ dedim.

Kendini korumak amacıyla yumruk attı

Şüpheli, mağdur Aydemir’in kendisine “İstediğimi taşırım” yanıtını vermesinin ardından aralarında itişme yaşandığını anlatarak, mağdurun yakınına gelmesi üzerine ise kendisini korumak amacıyla yumruk attığını iddia etti.

Olay nedeniyle pişman olduğunu ve herhangi bir ulusa yönelik aşağılayıcı sözler söylemediğini savunan E.A, Aydemir’i uyarmayı amaçladığını söyledi.

Ne olmuştu

Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) öncülüğünde, Milli İrade Platformu tarafından dün düzenlenen etkinliğe katıldıktan sonra evine dönen İsmail Aydemir’i darbettiği belirtilen E.A, gözaltına alınmıştı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen E.A, tutuklanmıştı.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir