Erdoğan: Bizim gündemimiz sizsiniz, koltuk peşinde olanlar 6’lı masanın peşinde

Cumhurbaşkanı Erdoğan Malatya’da depremzedelerle iftar programında konuştu: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şöyle: Depremden sonra illerimiz ziyaret etmiştik. Ramazan’ın ilk haftası da bu ziyaretlerimizi devam ettirdik. Birçok şehirde deprem mağdurlarımızın iftar programlarına misafir olduk. Ankara ve İstanbul’da da depremzedelerimizle bir araya geldik. Deprem bölgesinde veya dışında afet mağduru kardeşlerimizi asla yalnız bırakmıyoruz. Yarın da Diyarbakır’da olacağız. Seçim gündeminin depremini unutturmasına asla müsade etmiyoruz etmeyeceğiz. Devletimizin kurumlarıyla, sivil toplum kuruluşlarımızla tam kadro sahadayız. Bakanlarımız depremin ilk gününden itibaren deprem bölgelerinde adeta kamp kurdular. Çalışmaların hızlandırılması noktasında gereken talimatları veriyoruz. Körfez Bölgesi’ndeki kardeşlerimizden Türk dünyasında soydaşlarımıza kadar herkes ile irtibat halindeyiz. Ülkemizin tüm kapasitesini deprem bölgesine yığdık. Enkaz kaldırmadan, eğitim, sağlık ve diğer kamu hizmetlerinin sunumuna kadar bütün ihtiyaçlarınızı noksansız karşılamanın gayreti içindeyiz. Kurumlarımız 7 gün 24 saat esasına göre çalışmaktadır.

“BÖLGE GENELİNDE 100 BİNE YAKIN KONUT VE KÖY EVİNİN İNŞA SÜRECİ BAŞLADI”

Sizleri en kısa sürede yeni yuvalarınıza kavuşturmayı istiyoruz. Enkaz kaldırma çalışmalarında sona gelirken deprem konutlarının inşasına başladık. İlk kazmayı depremden 15 gün sonra vurduk. Elazığ, Gaziantep, Adıyaman, Hatay ve Kahramanmaraş’ta deprem konutlarının temeli atıldı. Bugün de Malatya’da afet konutlarının temel atma törenin gerçekleştirdik. Ramazan Bayramı’nda inşası tamamlanan ilk köy evlerinin teslimatını yapacağız. Hedefimiz toplam 650 bin konutu yaparak hak sahiplerine teslim etmektedir. Malatya’da 70 bin konut inşa edeceğiz. Başkalarının gündemi ne olursa olsun bizim gündemimiz sizsiniz. Bölge genelinde 100 bine yakın konut ve köy evinin inşa süreci başladı. Koltuk peşinde olanlar 6’lı masanın çevresinde. Makam mevki peşinde değiliz. Biz sizin hayır dualarınızı almanın peşindeyiz. 21 yıllık iktidarlık dönemimizde ülkemize eser kazandırmaktan başka bir niyet taşımadık. Önümüze çıkan zorluklara rağmen Malatya ile beraber tüm vilayetlerimizi kalkındırmak için canla başla çalıştık. Meydanlarda size ne söz verdiysek, göreve gelince hepsinin arkasında durduk. Türkiye ve özellikle de şu güzel vatanımız, her zaman dünyada takdir ile karşılanan bir ülke halindedir. Bazıları bunun kadrini bilmeyebilir, varsın bilmesinler. Biz biliyoruz ve bileceğiz. 

“TOGG DAHA İLK HAFTA 177 BİN ÖN SİPARİŞ ALDI”

Eksiklerimiz, yapamadıklarımız olabilir. Türkiye ve şehrimiz için verdiğimiz mücadeleye Malatyalı kardeşlerimiz şahittir. 2 muhteşem projeyi devreye aldık. Togg’umuzu yollara uğurladık. Yapamazsınız bunun fabrikası yok diyenleri hüsrana uğrattık. Kimse satın almaz dedikleri Togg ilk hafta 177 bin ön sipariş aldı. Togg ile yakaladığımız ivmeyi pazartesi günü TCG Anadolu uçak gemimizin teslimatını yaparak adeta taçlandırdık. TCG Anadolu’ya çamur atan zavallıları görüyoruz bunları ciddiye almıyoruz. Bu ay sonuna doğru Akkuyu’nun birinci ünitesini devreye alıyoruz. Çok yakında Karadeniz’de keşfettiğimiz gazın milli sistemimize entegrasyonunu gerçekleştiriyoruz.

Kandil’den bağıranlar, çağıranlar, bunlar vız gelir tırıs gider. Biz işimize bakacağız, bizim yolumuz millete hizmet, vatanı ayağa kaldırmak

Depremde vefat edenlerin kırkı bile çıkmadan koltuk kavgasına düşenlerin aymazlığı sizi hüzünlendirmesin. Kandil’den bağıranlar çağıranlar vız gelir. Biz işimize bakacağız. Bizim yolumuz millete hizmet. Bizim yolumuz vatanı ayağa kaldırmak. Bunların raf ömrü inşallah 14 Mayıs’ta dolacaktır. Milletin değerlerinden kopuk siyaset yapanlar bugüne kadar hep kaybetmiştir. Siz bu kaybedenler kulübüne itibar etmeyin. Devletimiz hiçbir insanını sahipsiz bırakmaz, bırakmayacaktır. Biz Rabbim ömür verdikçe sizlerin yanında olacağız. Malatya bugüne kadar hep bizimle yol yürüyen vefa abidesi bir şehrimizdir. Malatya’nın 14 Mayıs’taki tercihinin milletin adamlarının yanında olacağına imanım var. 14 Mayıs’ta sandık önlerine geldiğinde en isabetli kararı vereceğinden şüphe duymuyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir