Cumhurbaşkanı Erdoğan metro açılışında İBB’yi hedef aldı: Birileri metro hatlarına beton döküyor

Başakşehir Çam Sakura Şehir Hastanesi’ne ulaşımı kolaylaştıran Başakşehir- Kayaşehir Metro Hattı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla hizmete alındı. Açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni hedef aldı.

“BİRİLERİ METRO HATLARINA BETON DÖKÜYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da metro hattının yüzde 80’ini Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın tamamlayacağını belirtti. Erdoğan, şunları söyledi: “Artık trafikte beklemek zorunda kalmayacaksanız. Başakşehir size bu yakışır. Bakanlığımızın tamamlayıp şehrimizin hizmetine sunduğu metro hattını da 130 kilometrenin üzerine çıkarıyoruz. Biliyorsunuz birileri başlanan metro hatlarına beton döküyor. Bakanlığımız ise 55 kilometre uzunluğundaki metro inşatlarında çalışmalarını sürdürüyor. İstanbul metro hattının yüzde 80’ini bakanlığımız tamamlayacak.

“KİMİLERİ SADECE LAF YAPAR, KİMİLERİ HİZMET”

Kimileri sadece laf yapar. Kimileri de işte böyle iş yapar. Hizmet yapar. Biz laf üstüne laf koyanlardan değil taş üstüne taş koyanlardan olduk. Bu şehrin omuzlarımıza yüklediği sorumluluğun hakkını vermeye çalıştık. Tüm emeğimizi İstanbullulara hizmet etmek aldı. Biz bu şehre aşığız. İnşallah bundan sonra da eserlerimizle konuşmaya devam edeceğiz. Metromuzun İstanbullu kardeşlerime hayırlı olmasını diliyorum.

“İSTANBUL’U BİRİLERİNE KURBAN ETMEYİZ”

Her fırsatta altını çizerek ifade ediyorum. Biz İstanbul’a ve İstanbullulara aşığız. Böylesine derin bir muhabbetle bağlı olduğumuz İstanbul’u birilerine kurban edemeyiz. Fatih’in emaneti olan bu güzel şehrin gün ve gün karanlığı sürüklenmesine seyirci kalamayız.

“METROYU YAPMADIKLARI İÇİN DEVRALDIK”

Bu anlayışla, nerede bir eksiklik varsa müdahale ediyor, gereken neyse yapmaktan çekinmiyoruz. İBB’nin sorumluluğunda olan metroyu yapmadıkları için devraldık. 3 yılı geçti, bu büyükşehir belediyesi ne yazık ki İstanbul’a bir çivi bile çakamadı. Buna asıl dersi İstanbul 2024’te verecek.

“24 AY İÇERİSİNDE HAZIR HALE GETİRDİK”

14 Mayıs’ta parlamento seçimlerinde dersini verecek. Bu hat devralındığında ilerleme sadece yüzde 5’ti. Gece gündüz demeden çalışarak 24 ay içerisinde metro hattını açılışa hazır hale getirdik. Bugün de sizlerin hizmetine vermenin gururunu yaşıyoruz. Metro istasyonlarımızın tasarımlarını özgün bir şekilde gerçekleştirdik. Çam ve Sakura Şehir Hastanesi İstasyonu’nda özel atriyum inşa ettik.

“ULAŞIM DAHA KISA VE EKONOMİK OLACAK”

Kayaşehir istasyonumuzda yer altında bekleyen yolcularımıza sıcak bir atmosfer sunduk. Kent merkezi ile Çam Sakura Şehir Hastanesi arasında ulaşım daha kısa ve ekonomik olacaktır. Biliyorsunuz bu şehir hastanesi yapılırken oranın yolunu da büyükşehir belediyesi yapmadığı için biz yapmıştık.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir