Christophe Galtier hakkında skandal iddia

Fransa Ligue 1 ekibi Paris Saint-Germain, (PSG) Fransız teknik direktörü Christophe Galtier’in, Nice’i çalıştırırken yönetime gönderdiği bir elektronik mail nedeniyle soruşturma başlattı.

Nice’te 2021-2022 sezonunda Christophe Galtier ile birlikte çalışan futbol direktörü Julien Fournier, Fransız çalıştırıcının futbolcular ile ilgili ırkçı söylemlerde bulunduğunu iddia etti.

Christophe Galtier’in Nice Genel Müdürü Dave Brailsford’a gönderdiği elektronik postada “Takımdaki bütün futbolcular siyahi, yarısı ise Müslüman… Sadece siyahlardan ve yarısının cuma günleri camiye gittiği pisliklerden oluşan bir takım… Bu kadar siyahi ve Müslüman futbolcu aynı takımda olmaz. Bu takım bana göre değil” ifadelerini kullandığını iddia eden Julien Fournier, RMC Sport’a verdiği demeçte “Eğer kavga ettiğimiz konuyu açıklarsam, artık Galtier ne Fransa’da ne de Avrupa’nın herhangi bir ülkesinde takım çalıştıramaz” yorumunda bulundu.

Christophe Galtier, 2017-2021 yılları arasında teknik direktörlük yaptığı Lille’de Burak Yılmaz ve Yusuf Yazıcı ile birlikte çalışmıştı.

PARIS SAINT-GERMAIN TARAFTARINDAN SERT TEPKİ

Christophe Galtier hakkındaki iddialara Paris Saint-Germain’in taraftar grubu ‘Ultras Paris’ sert tepki gösterdi.

Taraftar grubu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Eğer suçlandığı sözler ispat edilirse, Galtier’in kulüpte kalması asla kabul edilemez. Her zaman her türlü ırkçılığa ve ayrımcılığa karşı kendimizi konumlandırdığımızı ve ayrımcılıkla mücadelenin Paris’in tarihi bir davası olduğunu hatırlatırız” ifadeleri kullanıldı.

Paris Saint-Germain Başkanı Nasser Al-Khelaifi de, Galtier hakkında soruşturma başlatıldığını ve suçlamalar gerçekse 56 yaşındaki teknik direktörün kovulacağını açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir